Prawo

Ignorantia iuris nocet – nieznajomość prawa szkodzi. Kancelaria TAXENBACH LEGAL KOLLAR-RYSZARD świadczy kompleksowe usługi pomocy prawnej dla klientów krajowych i zagranicznych. Nasz zespół adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych stale współpracuje z biegłymi rewidentami, księgowymi oraz specjalistami ds. kadr i płac. Interdyscyplinarne podejście i  wrażliwość na potrzeby klientów sprawia, że do każdego zagadnienia podchodzimy z zaangażowaniem, starając się jak najszybciej znaleźć optymalne i praktyczne rozwiązanie. Jedną z naszych specjalizacji jest kompleksowe wsparcie dla firm rodzinnych, w tym sukcesje prawne i podatkowe.

TAXENBACH LEGAL KOLLAR-RYSZARD zapewnia  wszechstronne wsparcie w kluczowych dziadzinach  prawa takich jak reorganizacje, oddelegowania pracowników do innych krajów, negocjacje i przygotowywanie umów, reprezentacja przed sądami i urzędami. Nasi prawnicy to doświadczeni specjaliści, którzy każde zadanie wykonują z nastawieniem na pozytywne rozstrzygniecie i w zrozumiały dla klienta sposób.

Skontaktuj się z nami:

Telefon:

+48 667 030 503

E-mail:

office@taxenbach.pl
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
 • 1. Prawo spółek

  Materia prawa spółek jest nam szczególnie bliska na każdym etapie działania tj. zarówno w bieżącym funkcjonowaniu jak również w ramach restrukturyzacji, fuzji, przejęć czy też likwidacji.  Zajmujemy się pełną obsługą korporacyjną podmiotów gospodarczych w Polsce jak i na arenie międzynarodowej min. poprzez zakłady podmiotów zagranicznych w Polsce, czy zakłady za granicą polskich spółek. Współpracujemy ze specjalistami ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Belgii, Holandii, Luksemburga, Wielkiej Brytanii, Włoch, Dani, Czech, Słowacji, Grecji, Słowenii, Singapuru, Szwecji, Ukrainy i z innych krajów z uwagi na stale poszerzane grono zainteresowanych współpracą z nami.

 • 2. Prawo pracy

  W dobie nowych trendów na rynku pracy, wsparcie w zakresie prawa pracy wymaga interdyscyplinarnych kompetencji prawników, doradców podatkowych i specjalistów ds. kadr i płac. Dzięki współpracy z działem TAXENBACH świadczącym usługi księgowe oraz w obszarze kadr i płac wyróżniamy się szczególnym praktycznym podejściem do zagadnień pracowniczych, które nie tylko analizujemy, projektujemy lecz także wdrażamy w życie i stosujemy na bieżąco.

  Przygotowujemy wszelkie dokumenty dotyczące zatrudnienia, akty wewnętrzne prawa pracy min. regulaminy, polityki zatrudniania i oddelegowania. Dbamy o modele zatrudnienia satysfakcjonujące dla pracowników i dla pracodawców.

  W ramach tzw. turystki emerytalnej pomagamy opracować pożądany model zabezpieczenia emerytalnego rezydentom z całego świata.

 • 3. Spory sądowe, prawo karne gospodarcze

  W każdej branży zdarzają się sytuacje, które są rozstrzygane na drodze postępowania sądowego. Obsługując kompleksowo naszych klientów, oferujemy im także reprezentacje przed sądami powszechnymi oraz sądami administracyjnymi przez doświadczony zespół radców prawnych, adwokatów i doradców podatkowych. Dodatkowo uczestniczymy w koncyliacyjnych postępowaniach ukierunkowanych na  polubowne rozwiązania sporu, które niejednokrotnie okazują się najbardziej satysfakcjonującym i zdecydowanie szybszym rozwiązaniem dla obu stron.

  Naszą domeną jest wsparcie stron i uczestników w postępowaniach karnych gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw karno-skarbowych.

 • 4. Nieruchomości

  Świadczymy stałe wsparcie związane ze wszelkimi aspektami prawnymi i podatkowymi dotyczącymi nieruchomości. Przedmiotem naszych usług w obszarze nieruchomości jest przygotowanie wszelkich dokumentów w transakcjach nabycia i zbycia nieruchomości, analiza stanu prawnego nieruchomości tzw. due diligence, obsługa prawnych przedsięwzięć deweloperskich oraz branży odnawialnych źródeł energii. Wspomagamy także obcokrajowców zainteresowanych nabyciem i użytkowaniem nieruchomości położonych w Polsce.

 • 5. Prawo umów

  Przygotowywanie umów to nasze codzienne zajęcie mające na celu wzmocnienie pozycji kontraktowej klienta. Negocjujemy i opracowujemy umowy krajowe i międzynarodowe obejmujące praktycznie wszelkie zagadnienia min. umowy inwestycyjne, umowy licencyjne, umowy na roboty budowalne, umowy transferu aktywów i własności intelektualnych tzw. IP, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów ze Stanów Zjednoczonych.

 • 6. Prawo odnawialnych źródeł energii - OZE

  Uczestniczymy na każdym etapie inwestycyjnym związanym z projektami odnawialnych źródeł energii.  Wspomagamy zarówno inwestorów, wykonawców jak też nabywców energii wytwarzanej z  odnawialnych źródeł. Zapewniamy kompleksowe wsparcie podmiotom w sektorze energetycznym, zarówno operacyjnie jak i strategicznie min. wsparcie w planowaniu i wykonywaniu przedsięwzięć w energetyce odnawialnej, prowadzenie due diligence, negocjacje i opracowanie umów związanych z transferami projektów OZE.