Ładowanie pojazdów a podatek VAT – dostawa towaru czy świadczenie usługi?

Powyższy opracowanie przedstawia problem fakturowania procesu ładowania pojazdów energią elektryczną. W materiale znajdują się informacje odnośnie regulacji prawnych dotyczących zagadnienia. Opisane zostały także przykładowe interpretacje indywidualne wydane przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, dotyczące omawianej kwestii oraz działania jakie może podjąć podatnik w przypadku uzyskania interpretacji niezgodnej ze swoim stanowiskiem.

Opracowanie zostało przygotowane dla ZDS przez ekspertów z Kancelarii Martini i Wspólnicy.

Regulamin użytkowania samochodów ZDS MDDP

Zgodnie z obowiązującą od 01.04.2014r. zmianą ustawy o podatku od towarów i usług, w zakresie pojazdów samochodowych nabywanych do celów działalności gospodarczej, przewidziano kategorię pojazdów posiadających prawo do 100% odliczenia podatku. Warunkiem pełnego odliczenia jest prowadzenie szczegółowej ewidencji użytku służbowego takich pojazdów oraz wprowadzenie w firmie regulaminu korzystania z tych samochodów zawierającego zakaz jakiegokolwiek użytku prywatnego. Przedstawiamy wzór takiego dokumentu, zawierający uregulowania dla samochodów demonstracyjnych, zastępczych w serwisie, użytkowych i służbowych (dla zarządu).

Ulga na złe długi ZDS Martini i Wspólnicy

Zapraszamy do zapoznania się opracowaniem na temat ulgi na złe długi w serwisach blacharsko-lakierniczych. Materiał został przygotowany dla ZDS przez kancelarię Martini i Wspólnicy.